سوالات متداول زرین کراود
شماره شبا: IR800610000007001000891973
زرین کراود، از زیر مجموعه‌های شرکت دانش بنیان همراه پرداز زرین با نام تجاری زرین پال، یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که با هدف تامین سرمایه طرح های کسب و کارهای ایرانی و شرکت های دانش بنیان و توسعه آن ها با مجوز رسمی از سازمان فرابورس ایران فعالیت می کند.
کراود فاندینگ یک بستر برای کسانی است که می‌خواهند برای طرحشان سرمایه جذب کنند یا یک سرمایه‌گذاری با سوددهی بیشتر از سودهای بانکی و معاف از مالیات را تجربه کنند.
شما با سرمایه گذاری بر روی یک طرح در سود و زیان آن شریک خواهید شد و در این فرآیند ممکن است بخشی از سود یا اصل سرمایه شما از دست برود؛ اما در زرین کراود طرح هایی که تضمین می‌شوند ضمانت بازگشت اصل سرمایه دارند.
خیر. شما تا پایان اجرای طرح امکان برداشت سرمایه خود را ندارید؛ اما در صورتی که پروژه در حال جمع آوری وجوه باشد می‌توانید دوباره روی آن طرح سرمایه گذاری کنید.
شما با سرمایه گذاری در زرین کراود علاوه بر کمک به کسب و کارهای نوپا و روبه‌رشد جهت گسترش و توسعه طرحشان، از سود سرمایه گذاری خود بهره مند شوید.
افراد یا کسب و کارهایی که نیاز به جذب سرمایه دارند طرح خود را با جزئیات کامل به صورت آنلاین از طریق صفحه ثبت طرح به زرین کراود معرفی خواهند کرد. سپس کارگروه ارزیابی زرین کراود طرح ها را بررسی می کنند و پس تائید نهایی و تعیین زمان و مبلغ مورد نیاز پروژه، قراردادی بین شرکت متقاضی و زرین کراود منعقد و امضاء می شود و پس از آن سرمایه گذاران می‌توانند بر روی طرح مذکور سرمایه گذاری کنند. اگر طرحی در زمان مشخص شده نتواند مبلغ لازم را جمع کند، پروژه لغو می‌شود و مبلغ سرمایه گذاران به آن‌ها بازگشت داده می‌شود.
زرین کراود، از زیر مجموعه‌های شرکت دانش بنیان همراه پرداز زرین با نام تجاری زرین پال، دارای مجوز تامین مالی جمعی از فرابورس ایران بوده و تحت نظارت نهاد مالی "مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان" فعالیت میکند. تمامی طرح‌هایی که برای تامین مالی در سایت زرین کراود قرار می‌گیرند، با استانداردهای مشخصی انتخاب می‌شوند تا ریسک سرمایه گذاری معقول باشد.
وابسته به طرحی که روی آن سرمایه گذاری کرده‌اید، زمان پرداخت سودها متغییر خواهد بود و ممکن است ماهیانه، چند ماه یکبار یا سالیانه باشند.
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در زرین کراود 100 هزار تومان و حداکثر آن برای اشخاص حقیقی تا 5% کل مبلغ پروژه می‌باشد. برای سرمایه گذاران حقوقی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.
خیر. از برترین ویژگی‌های تامین مالی جمعی سرمایه گذاری معاف از مالیات است و شما می‌توانید با سرمایه گذاری در طرح مورد علاقه تان، بدون پرداخت کوچکترین مالیاتی از سودی بالاتر از سودهای بانکی بهره مند شوید.
خیر. در حال حاضر تسهیلات زرین کراود به صورت نقدی با صاحبان کسب و کار تسویه می‌شود.
طرح هایی که در زرین کراود پذیرفته می‌شوند باید دارای یک طرح جامع و هویت حقوقی باشند و بتوانند سوددهی و بازگشت سرمایه را تضمین کنند.
تامین مالی جمعی توسط شورای عالی بورس و اوراق بهادار و با تدوین دستورالعمل مربوطه در کشور اجرایی شد. هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار نیز مسئول تصویب و تغییرات آینده این دستورالعمل و آئین‌نامه‌های کلان آن است. ریاست کارگروه ارزیابی بر عهده نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار است که مسئولیت صدور مجوز و تعیین دستورالعمل‌ها و خط‌مشی‌های کلی را دارد و مدیرعامل فرابورس ایران یکی از اعضای آن است. همچنین مدیریت امور اجرایی بر عهده دبیرخانه این کارگروه می‌باشد که در سازمان فرابورس مستقر است.
استفاده از خدمات زرین کراود برای سرمایه گذاران کاملا رایگان است. کسانی که متقاضی جذب سرمایه هستند نیز در صورت موفقیت جذب سرمایه 3 تا 4.5 درصد از مبلغ جمع‌آوری شده را به عنوان کارمزد به زرین کراود می‌پردازند.
زرین کراود با همکاری تیم حقوقی زرین پال یک قرارداد معتبر NDA را تدوین کرده است که برای هر پروژه‌ای لازم الاجرا خواهد بود.
خیر. در تعداد طرح‌های انتخابی برای سرمایه گذاری هیچ گونه محدودیتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی وجود ندارد.
هنوز هم سوال دارید؟
با ما در ارتباط باشید